Hayatı yeniden tasarla

İlginay / Karar vermek

Hayata Adim AT
Hayalindeki İlişkiye adim AT

4 Hafta

Hayatınızda her şey yolunda görünüyor olabilir, ama eski iş hayatınızdaki başarılarınızı düşündükçe “onlarca yıllık kariyerimi çöpe attım” düşüncesi sizi her gün içten içe kemiriyor.

Üretmeden geçen hayat boş geliyor ve hayatı ıskaladığınızı düşünüyorsunuz. Eğer bekar anne iseniz kazanmadan boş geçen her dakika sizin için bir zulüm haline gelmiş durumda.

Bir kere kendi para kazanma ve harcama özgürlüğünü tatmış birisi olarak şimdi eşinizin ya da başkalarının eline bakmak size zor ve ağır geliyor.

Gelin kısa bir içsel sohbet yapalım...

Hayatınızda herşey yolunda görünüyor olabilir, ama eski iş hayatınızdaki başarılarınızı düşündükçe “onlarca yıllık kariyerimi çöpe attım” düşüncesi sizi her gün içten içe kemiriyor.

Üretmeden geçen hayat boş geliyor ve hayatı ıskaladığınızı düşünüyorsunuz.

Eğer bekar anneyseniz kazanmadan boş geçen her dakika sizin için bir zulm haline gelmiş durumda.

Bir kere kendi para kazanma ve harcama özgürlüğünü tatmış birisi olarak şimdi eşinizin ya da başkalarının eline bakmak size zor ve ağır geliyor.

Çözüm yolu bulmak için birçok yöntem denediniz:

 • Eski iş arkadaşlarıyla görüştünüz. Beklediğiniz ilgiyi görmediniz.
 • Linked-in deki profilinizi güncellediniz. Hatta hergün birşey eklediniz. Bu sayfada mesai yaptınız, gruplarda yazdınız. Linked-in den birşey çıkmadı.
 • Kariyer sayfalarında uzun uzun formlar doldurdunuz. Her seferinde de ümitlendiniz ancak hepsi boş çıktı. Hiç bir tanesinden cevap gelmedi.
 • Panik yaptınız. Zaman geçiyor ne yapsam derken çevrenizde yaşam koçluğu ve kişisel gelişim konularında ilerleyenleri, meslek olarak yapanları gördünüz. Nefes koçluğu, Yaşam koçluğu, NLP, bilinçaltı temizleme çalışmaları, reiki, nlp, affetme metodları konularında sertifika programlarına katıldınız.

Eğitmen de oldunuz ancak bu programları gelir getirecek iş olarak görmediniz ve size sürekli bir kazanç sağlayacak kurguyu yapamadınız.

Daha da kötüsü; iş hayatına dönme planlarınızı çevrenizdekilere anlatıyorsunuz… ve size destek olmaları gereken kişilerden aldığınız yorumlar:

 • Bu devirde iş kurmanın zorluğunu bilmiyorsun
 • İş hayatından uzaklaştın, yaşında geçti, seni artık kim işe alır?
 • Bu yaştan sonra CEO mu olacaksın
 • Kırkını geçmiş personeli hiç bir şirket işe almak istemez.
 • Binlerce üniversite mezunu neredeyse bedavaya işe giriyor, bu yaştan sonra senin rekabet şansın mı var?
 • Kurumsal hayat senin bıraktığın gibi değil. Herşey değişti. Stajyerler yönetici oldu. Seni neyin beklediğini bilmiyorsun.
 • Nafakan ne kadar? Bununla idare edemez misin?

Bu yorumlar üzüyor, moral bozuyor. Ama herşeye rağmen siz iş hayatınızın sizin için henüz bitmediğini biliyorsunuz... bir yerlerde bunu hissediyorsunuz. Kadınız, bazen bazı hislerimiz bizi asla yanıltmaz!

İş Hayatına Yeniden adım AT

Evet çevrenizdeki birçok kişi sizin yeniden iş hayatına dönme isteğinizi anlamıyor, anlayamıyor, belki de buna anlam veremiyor.

Ama daha da kötüsü ne biliyor musunuz?

Tüm bunlar zihninizi allak bullak ediyor ve karma karışık duygularla yaşamaya devam ediyorsunuz. Bir süre sonra da bu sözler artık sizin kendi iç sesiniz haline geliyor. Siz de böyle düşünmeye başlıyorsunuz.

İste en tehlikelisi de bu - kendinize olan inancınızı yitirmiş olmanız ve birkaç yıkıcı yorum yüzünden kendinizi sabote etmeniz.

İş hayatından uzak geçen bu süreçte,

İş hayatından uzak geçen bu süreçte, bazı pişmanlıklarınız, hatta kendinizi suçladığınız noktalar olabilir. Bunlar gayet doğaldır.

Bu süreçte kendinizi günlük hayatın içerisinde kaybetmiş, güncel tutamamış, yeterince geliştirememiş olabilirsiniz. Bu da özgüveninizi sarsıyor olabilir.  O kadar ki kendi deneyim ve yetkinliklerinizi bile unutuyor olabilirsiniz.

“Yıllarca aynı şirkette çalıştım, başka şirket ve iş bilmem ki”.

Ben de aynen sizin şu an yaşadığınız durumu yaşarken, çekincelerim, ümitsizliklerim, korkularım vardı…

Yeni konuları öğrenmeye, araştırmaya, deneyimlemeye korkuyor insan. Zaman kaybı gibi geliyor. Sadece bildiğiniz işten para kazanılır zannediyorsunuz. Ancak şimdiki realitenizle, eskiden deneyimlediğiniz işin gerçekliği artık aynı değil. Hele hele 2020 senesinin değişen dünyasının iş alışkanlıkları artık bambaşka.

Kurumsal hayata geri dönmek

Siz de artık kendinizden, ne istediğinizden ve ne yapabileceğinizden emin değilsiniz!

Birşeyler de yapmak istiyorsunuz. Bir sürü düşünceleriniz var.

Kurumsal hayata geri dönmek, ama nasıl?

Özgürce çalışan bir freelancer olarak mı?
Cesur ve başarılı bir girişimci olarak mı?
Yoksa özlediğiniz ve kendinizi iyi hissedeceğiniz topuklu ayakkabılı plaza ortamı sunan kurumsal hayat mı?

Kafanız karışık.

Yapılan en büyük hatalardan biri nedir biliyor musunuz?

İnsanlar çevrelerinde iş kurmuş ve başarılı olmuş kişilerin yaptığı işlere özenip benzerini yapmak istiyorlar.

Başkalarının başarılı olduğu işi seçerek biz de başarılı olacağımızı zannediyoruz. Halbuki, bu iş bizim değerlerimizle örtüşmediği için başarılı olamayacağımızı görmüyoruz.

İşin düğümlendiği nokta da bu zaten.

Siz gerçekten kendinizden, ne istediğinizden, nasıl başaracağınızdan, verdiğiniz kararlardan ve iç dünyanızdan emin olsanız

Daha önce elde ettiğiniz başarıların üstüne yenilerini ekleyebileceğinizin bilincinde olsanız, kendinizin farkında olsanız, çok başarılı yepyeni bir İŞ hayatına adım atabilirsiniz.

Özlem

Eskiden başarılarıyla alkışlanmış kadını özlüyorsunuz.

Kim ne derse desin, hayatınızda ciddi bir yeni başlangıca ihtiyacınız olduğunu biliyorsunuz.

Ama bir çözüm, bir çıkış yolu bulamıyorsunuz. Karmaşık duygu ve düşüncelerin içerisinde kayboluyorsunuz. Böyle olunca da yerinizde sayıyorsunuz, hayat avuçlarınızın içinden kayıp gidiyor.

Halbuki, köklü ve kalıcı bir değişim ve aksiyonla kendinize en uygun kazanç metodunu (kurumsal hayat, freelancer, girişimcilik) bulacağınızı, hayata geçireceğinizi biliyorsunuz.

Önceki iş hayatınızdaki başarılı günlerdeki gibi yine başarılı bir iş hayatına yelken açabileceğinize inanıyorsunuz.

Yine gurur duyulan, hak ettiği yere ulaşan, kendini kanıtlamış, tamamlanmış hisseden, güçlü, huzurlu, saygın, başarılı ve alkışlanan bir kadın olmak istiyorsunuz!

Çocuklarınızın gururla “benim annem şu işi yapıyor” dediklerini hayal ediyorsunuz.

“İŞ HAYATINA YENİDEN ADIM AT” tam size göre!

Eğer öyleyse, yeni online eğitim programım “İŞ HAYATINA YENİDEN ADIM AT” tam size göre demektir!

 

İŞ HAYATINA YENİDEN ADIM AT
Bu program hayatı maraton gören, geride kaldığını hisseden, arayı nasıl kapatacağını bilemeyen, alternatif çözüm bulamayan,  bilgi ve deneyimini kullanamadığı için kendisini eksik hisseden kadınlar için hazırlandı.

Her bireyin kendisini başkalarıyla karşılaştırmadan kendi maratonunda nasıl ilerleyeceğini anlatan programda hayatın bazı dönemlerinde yavaş, bazen de hızlanarak ilerlemenin doğal olduğunu görüyorsunuz.  İstediği hedefleri tek tek gerçekleştireceği adımları nasıl atacağınızın rehberliğini yapıyorum. 17 senelik kurumsal hayattan sonra farklı yollarda ilerlemiş, kendi markasını yaratmış birisi olarak size destek oluyorum. Harekete geçmeniz için gereken motivasyonu bularak gerçek, somut çözümlerle ilerleten desteği veriyor, yöntemleri öğretiyorum.

KİMLER İÇİN:

Eğer:

 • “Kurumsal mı, freelancer mi yoksa girişimci mi? Benim için en uygun iş hangisi emin olamıyorum” diyorsanız
 • Eskiden doğal bir parçanız olan öz değerinizi geri kazanıp neler yapabileceğinizi herkese kanıtlamak istiyorsanız
 • Hayatta maddi anlamda birçok şeye sahip olmanıza rağmen manevi tatminsizlik yaşıyor ve buna bir türlü çözüm bulamıyorsanız
 • Ne yapacağınızı bilmediğinizden çözümsüzlük girdabında kaybolmuş hissediyorsanız
 • Fevkalade fikirleriniz var ama bir adım ilerleyemiyorsanız
 • Değişim için bir şeyler yapmak zorunda olduğunuzun farkında olmanıza rağmen, sizin için doğru çözümün ne olduğunu bulmak konusunda kafa karışıklığı ve umutsuzluk yaşıyorsanız (tıkanıp kalmışlık hissi)
 • Hayattaki bazı kritik kararları vermek konusunda gitgeller yaşıyor ve kendinizden emin bir şekilde net kararlar alamadığınızdan olduğunuz yerde saydığınızı hissediyorsanız
 • Çözüm fikirleriniz var, bazı kararlar da aldınız ancak aksiyon alarak bunları hayata geçirecek cesareti bulamadığınız için istediğiniz değişimi bir türlü hayatınıza yansıtamıyorsanız

Bu eğitim tam size göre demektir!

Programda Neler İşleyeceğiz ve Neler Öğreneceksiniz:

 • 1.HAFTA – KEŞFET
 • 2.HAFTA – ÇÖZÜM BUL
 • 3.HAFTA – KARAR VER
 • 4.HAFTA – ELDE ET

     1. HAFTA – KEŞFET

Her şeyden önce ilk olarak gerçekten “KİM” olduğunuzu keşfediyor olacağız. Çünkü, her birey kendi içinde özeldir ve buna bağlı olarak her birey için DOĞRU ÇÖZÜMLER, DOĞRU KARARLAR ve başarıya giden yolda YAPMALARI GEREKENLER de doğal olarak farklıdır.

Birçok kadının sayısız seminere, kişisel gelişim organizasyonlarına, yoga sınıflarına, hafta sonu kamplarına katılıp oralardaki ortamdan dolayı kendini çok iyi hissetmesine rağmen sonrasında hayatında kalıcı bir değişim yaşamamasının temel sebebi de budur. 

Her şey kendinizi tanımakla başlar. Bunu herkesin kullandığı klişe bir tabir olarak söylemiyorum, size vereceğim basit soruları cevaplayarak gerçekten KİM olduğunuzu keşfediyor olacaksınız. Belki de şu ana kadar hiç tanıma şansınız olmayan kendinizi derinlere inerek düğüm düğüm çözmenize yardımcı olacağım.

Böylece;

 • Artık karmaşıklıklar, kararsızlıklar ve bilinmezlikler içinden sıyrılıp ne istediğini ve ne yapacağını bilen çok NET bir iş kadını olacaksınız.
 • Kopyala-yapıştır değil, SİZE ÖZEL başarı DNA’nızı ortaya çıkarmış olacağız. Size vereceğim bazı basit ama etkili soruları alıp bunları kendi içinizde tek tek yanıtlayın yeter. İçinizde saklı kalmış, belki de sizin bile farkında olmadığınız buzdağının görünmeyen kısımlarını eritiyor olacağız.
 • Eskiden olduğunuz gibi güçlü ve başarılı bir kadın olmanın temelini atıyor olacaksınız. Hep başkaları için var olmuş gibi hissediyorsanız, artık KENDI YANINIZDA olmanın zamanı geldi. Hem kendiniz hem de sevdikleriniz için!

     2. HAFTA – ÇÖZÜM BUL

Kendinizi keşfetmeniz çok önemli, ama yeterli mi? Bana göre değil. Kendinizi keşfettikten sonra içinde bulunduğunuz duruma SİZE ÖZEL BİR ÇÖZÜM buluyor olmamız gerek. Çünkü hepimiz biliyoruz ki, çözüm bulamadığımız sürece hayatta patinaj yapmaya devam eder, aynı çıkmazın, ayni buhranın, ayni çaresizlik halinin, ayni “psikolojik bataklığın” içinde saplanır kalırız. 

İşte bu yüzden, programın 2. Haftasındaki amacım içinize sinen doğru çözümü bulmanıza yardımcı olmak. Çünkü biliyorum ki, doğru çözümü bulduğunuz anda, hayat artık sizin için çok daha sade, kolay ve huzurlu bir hal alacak. Çünkü artık bir çözümünüz, bir ÇIKIŞ YOLUNUZ var.

Sizin için onlarca fikir arasından DOĞRU ÇÖZÜMÜ bulduğumuz anda;

 • Çıkış noktasını bilmenin verdiği güven, huzur ve heyecana hazır olun! (biliyorum bunlar uzun süredir unuttuğunuz duygular olabilir ama hayata yeniden adım atmak böyle bir şey – amacımız sadece bazı şeyleri düzeltmek değil, arzu ettiğiniz hayatı yeniden inşa etmek!)
 • Tek başına yükselen enerjiniz bile herkesin dikkatini çekecek. Daha şimdiden eşinizin, çocuklarınızın ve çevrenizin size çok farklı bir gözle bakmasına hazır olun!
 • İş hayatına geri dönmek için kendinize en uygun olan metodu bulacaksınız (kurumsal hayat, freelance projeler yapmak, girişimciliğe adıma atıp kendi işini kurmak ve daha birçok alternatifi öğreniyor olacaksınız).

     3. HAFTA – KARAR VER

     3.Haftada belki de hayattaki en zor süreçlerden birini işliyor olacağız; KARAR VERMEK. Daha da önemlisi, sonradan pişman olmayacağımız DOĞRU kararı verebilmek!

Şu çok net. değişim için karar almak zorundayız. Aksi takdirde, olduğumuz yerde takılıp kalırız.

Aynen benim 2012 senesinde verdiğim iş kurma kararımı 5 sene düşündüğüm gibi. Artık bu kadar düşünecek vaktimiz yok. Teknolojinin avantajları ile birlikte artık neler yapabileceğimizi değerlendirip hızlıca karar alıyor olacağız.

Doğru kararı kolaylıkla, hızlı şekilde  ve içinizde en ufak bir soru işareti olmadan verdiğinizi düşünün…

 • Artık hayatta tek bir saniye daha kaybetmezsiniz.
 • Anında omuzlarınızda taşıdığınız psikolojik yükten kurtulursunuz.
 • Zihin karmaşası yerini kararlı, motive, mutlu ve ne isteyip ne yaptığını bilen güçlü bir kadına bırakır.
 • Her an içinizi kemiren bir şüpheyle değil, emin adımlarla yola devam edersiniz… bir kez geriye dönüp bakmadan!

Zaten KALICI DEĞİŞİM de ancak bu şekilde mümkündür!

     4. HAFTA – ELDE ET

Ve programın son haftasında da DEĞİŞİMİNİZİ sağlıyor ve “mühürlüyor” olacağız.

Ben hayatta şunu öğrendim;

Harekete geçmeden asla SONUÇ alınamaz. İstediğiniz kadar doğru seçimleri yapın, doğru kararları alın…

Eğer arzu ettiğiniz değişimi elde etmek için bir şeyler yapmazsanız, aksiyon almazsanız, harekete geçmezseniz;

Günün sonunda koca bir SIFIRLA karşı karşıya kalırsınız.

Verdiğiniz emeklere ve kurduğunuz hayallere yazık olur. Hatta bunun duygusal yıkımı daha da büyük olur, çünkü inkar etsek de başarısızlık duygusu içten içe iliklerimize kadar işlemiş olur… ve umutlar tükendi mi her şey tükenir!

İşte bu yüzden, siz bu kişilerden biri olmayın diye, programın 4. Haftasını tamamen buna ayırmak istedim. Tek odağımız değişimi GERÇEK kılmak olacak.

Bu bölümde öğrenecekleriniz sonucunda;

 • Verdiğiniz kararları kolaylıkla ve kendinizden emin şekilde hayata geçiriyor olacaksınız. Belki de birçok danışanım gibi siz de “tekrar bir şeyler üretiyor olma” hissini ta derinlerde yaşıyor olacaksınız.
 • İş konuşmayı geçip SONUÇ almaya geldiği zaman, %99 kadının yapamadığını başarmış olacaksınız. Enerjiniz, yürüyüşünüz, duruşunuz, hatta bakışınız bile “DEĞİŞTİM” diye haykırıyor olacak. Çevrenizdeki herkes de bunun farkında olacak. Eskiden olduğu gibi öz değeri, özsaygısı yükselmiş birisi olacaksınız. Sizi seven, kıskanan veya sürekli arkanızdan konuşan herkes ama herkes, sizin için “işte tuttuğunu koparan bir kadın, yine dediğini yaptı” diyecek. Üzgünüm, başka çareleri yok!
 • Yeniden özgüveni olan SİZ olacaksınız. Yeni şeyler öğrenmek, netleşmek, harekete geçmek, sizi besleyecek, özgüveniniz geri gelecek.
 • Aldığınız somut sonuçlarla hayattaki başarı ve değeriniz arttıkça (ve siz bunu hissettikçe) göreceksiniz ki artık takıldığınız insanlar ve çevreniz de değişmeye başlayacak. Artık istediğiniz kadın olarak yine istediğiniz bir çevre siz bekliyor olacak. Enerjinizi emen insanları değil, sizi samimi şekilde destekleyen insanları çekiyor olacaksınız.

Sadece 1-2 saniyeliğine, olmayı arzu ettiğiniz iş hayatındaki yepyeni O KADIN olduğunuzu hayal edin…

Yepyeni bir iş. Yepyeni bir hayat.

Gurur duyulan, hak ettiği yere ulaşan, kendini kanıtlamış, tamamlanmış hisseden, güçlü, huzurlu, başarılı ve alkışlanan YENİ BIR İŞ KADINI.

Yıllardır bir türlü dışarı çıkaramadığınız, belki de dışarı çıkarmaya cesaret edemediğiniz bir kadın… ayni kadın. SİZ!


EĞİTMEN
:

 • İlginay Göbüt GÖKSEL – At Rehberli Eğitmen (Certified Equine Guided Educator)

EĞİTİMİN SÜRESİ VE ŞEKLİ:

 • İş Hayatına Yeniden Adım At online eğitim programının videolarını dört bölüm olarak bulabilirsiniz. Şifrenizle girip izliyorsunuz. Her videoyu izledikten sonra verilen ödevleri yaparak bir sonraki videoyu izleyebilirsiniz. Ne kadar sürede bitireceğiniz size bağlı.
 • Bu yolda ilerlerken soracağınız sorular için haftada bir gün 1 saat zoom canlı yayınında sorularınızı yanıtlıyorum. 
 • Bana what's up dan yazdığınız soruları yanıtlıyorum.

EĞİTİMİN FİYATI: 

Aynı eğitimime offline ortamda katılma bedeli 2.500 TL’dir… ve bu fiyatla bile eğitim sonunda hep çok mutlu ve yepyeni hayatlara kapı açan başarılı kadınlar görüyorum, onların paha biçilemez değişimine şahit oluyorum.

Bu eğitim programını online ortamda size ÖZEL bir fiyatla sunmak istedim.

Ama bir şartla…

Bu özel fiyat sadece 7 Şubatta başlayan programımıza katılacak olanlar için geçerli olacak!

…ve muhtemelen artık bir daha bu özel fiyat hiçbir yerde sunulmayacak.

Hızlı karar alıp 7 Şubattaki  online eğitime katılacak olanlar için katılım ücreti SADECE 870 TL!

Bu program sonunda İŞ VE ÖZEL HAYATINIZDA nelerin değişebileceğini bir düşünün…

Bir de bu programa katılmayıp ayni girdabın içerisinde kaybolmanın size “maliyetini” düşünün…

Sadece 870 TL’ye değmez mi?

BONUS: 

4 haftalık programımız süresince, İŞ HAYATINA ADIM AT katılımcılarına özel kapalı Facebook grubumuzdan dilediğiniz zaman paylaşım yapabilecek, diğer katılımcılarla iletişim kurabilecek, tıkandığınız noktalarda soru sorabilecek ve gerek benden gerek diğer katılımcılardan destek alabileceksiniz.

ÖNEMLİ UYARI:

Bu özel fırsatı (fiyat + bonus) sadece programın  Temmuz katılımcılarına sunuyor olacağım!

O yüzden, eğer bu özel eğitime belki de bir daha bulamayacağınız bu özel fiyattan katılmak istiyorsanız, geç kalmadan hemen aşağıdaki butona tıklayıp kaydınızı yapın.

Eğer programla ilgili bu sayfada değinmediğim herhangi ek bir sorunuz veya aklınıza takılan bir nokta varsa, bana  info@ilginay.com adresinden ulaşabilirsiniz.

SON OLARAK:

Eğer

 • Kendinizi yeniden çalışan bir kadın olarak kanıtlayabilmek
 • Takdir edilmek, sizinle gurur duyulmasını görmek, hatta karşı cinsten size olan ilginin arttığını hissetmek
 • Özgüvenli ve kendinden emin güçlü ve başarılı bir kadın hissiyatını en derinlerde hissetmek
 • Başarınız sonucunda artık enerjinizi emenlerle değil, yürüdüğünüz yolda sizi güçlü, samimi ve içtenlikle destekleyen başarılı kadınlarla sıcak ilişkiler kurmak

istiyorsanız…

7 Şubatta İş Hayatına Yeniden Adım At eğitiminde buluşalım!

Katılım için tek yapmanız gereken aşağıdaki butona tıklayıp kaydınızı internet üzerinden yapmak… ve 7 Temmuz’da başlayacak programımıza hazır olmak.

Bu özel eğitime bu özel fiyattan katılmak için hemen kaydınızı yaptırıp yerinizi ayırtın.

Online gerçekleşecek ‘Yeniden İş Hayatına Adım AT’ programında görüşmek üzere!

☎ 0850 885 1 189

✉ info@ilginay.com

Eğitimler / Seanslar

Doğru İlişkiye Adım AT

750 TL 1.500 TL
Taksit Seçenekleri

Otantik olmak

270 TL 350 TL
Taksit Seçenekleri

Sürüden ayrıl

270 TL 350 TL
Taksit Seçenekleri

Atlarla Koçluk

850 TL
Taksit Seçenekleri

Mentorluk Seansı

750 TL
Taksit Seçenekleri

TOP